دیوید آیر «صورت زخمی» را بازسازی می‌کند؟

سینمای برتر: دیوید آیر که کارگردانی دو فیلم «جوخه انتحاری» (۲۰۱۶) و «فیوری» (۲۰۱۴) را در کارنامه دارد، برای بازسازی «صورت زخمی» با استودیوی «یونیورسال پیکچرز» وارد مذاکره شد. ابتدا قرار بود آنتوان فوکوآ کارگردان فیلم اکشن «اکولایزر» بازسازی این فیلم کالت کلاسیک را به عهده بگیرد اما حدود سه ماه پیش به دلیل تداخل زمانی برنامه‌هایش، انصراف خود را از همکاری با این پروژه اعلام کرد.

ترنس وینتر نویسنده نامزد اسکار («گرگ وال استریت»)، نگارش نسخه اولیه فیلمنامه «صورت‌زخمی» را به عهده داشته و برادران کوئن نیز به تازگی کار بازنویسی آن را به پایان برده‌اند.

پیش از این قرار بود دیه‌گو لونا که سال گذشته فیلم «یک نفر سرکش: داستانی از جنگ ستارگان» را بر پرده سینماها داشت، در نقش شخصیت «تونی مونتانا» مقابل دوربین برود. اما با توجه به مذاکره با کارگردان جدید، معلوم نیست حضور لونا در نقش شخصیتی که با اجرای به‌یادماندنی آل پاچینو در نسخه کلاسیک برایان دی پالما معروف شد، همچنان قطعی است یا نه.

به گزارش «هالیوود ریپورتر»، مارتین برگمان که تهیه‌کنندگی نسخه ۱۹۸۳ فیلم را به عهده داشت، این‌بار هم در مقام تهیه‌کننده به پروژه بازسازی «صورت زخمی» بازگشته است. یونیورسال نخستین‌بار، امتیاز اقتباس سینمایی رمان آرمیتج تریل را در سال ۱۹۳۲ خریداری کرد که به کارگردانی هوارد هاوکس و ریچارد راسن روی پرده رفت و نزدیک به نیم قرن بعد، توسط برایان دی پالما بازسازی شد.

یونیورسال، روز جمعه دهم اوت ۲۰۱۸ (۱۹ مرداد ۹۷) را به عنوان تاریخ اکران گسترده جدیدترین نسخه این فیلم اعلام کرده است.

خبر های دیگر

مطالب پیشنهادی