«لِرد» مجوز نمایش جشنواره‌ای هم ندارد!

سینما برتر: فیلم «لِرد» آخرین ساخته محمد رسول‌اف است و این‌روزها در بخش نوعی نگاه جشنواره کن حضور دارد. پس از هجمه برخی رسانه‌ها علیه این فیلم، محمدرضا فرجی مدیر کل سینمای حرفه‌ای امروز اعلام کرد «لرد» به هیچ عنوان مجوز نمایش و حتی مجوز نمایش جشنواره‌ای ندارد. پیش از این نیز برخی رسانه‌ها مدعی شده بودند حجم بالای ممیزی‌های وارد شده به این فیلم دلیل کنار گذاشتن آن از جشنواره فیلم فجر بوده است. هنوز هیچ‌کدام از عوامل فیلم به این اظهارات پاسخ نداده‌اند.

فیلم «لِرد» آخرین ساخته محمد رسول‌اف است که این‌روزها عوامل آن برای حضور در جشنواره کن عازم فرانسه شده‌اند. این فیلم در بخش نوعی نگاه این جشنواره حضور دارد و رضا اخلاقی راد، سودابه بیضایی، نسیم ادبی، میثاق زارع، زینب شعبانی، ژیلا شاهی و مهدی مهربان از جمله بازیگران آن هستند.

این فیلم شانس خود را برای حضور در جشنواره فیلم فجر نیز امتحان کرده بود اما از سوی دبیرخانه این جشنواره پذیرفته نشد. البته پس از پذیرفته شدن این فیلم در جشنواره کن هجمه‌ها علیه این فیلم شدت گرفت. روزنامه جوان مدعی شد این فیلم به دلیل حجم بالای ممیزی‌ها در جشنواره فجر پذیرفته نشده و روزنامه کیهان نیز در گزارشی کلمه «لرد» را میز شراب معنی کرد و با اشاره به این‌که کارگردان فیلم با قید وثیقه آزاد است، ساخت این فیلم را به سفارش جشنواره کن دانست.

با توجه به این‌که جشنواره کن چند روزی است آغاز شده و عوامل این فیلم نیز در آن حضور یافته‌اند، امروز محمدرضا فرجی مدیرکل سینمای حرفه‌ای بالاخره در جملات کوتاهی در این‌باره اظهار نظر کرده و درباره ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر نمایش «لِرد» درجشنواره کن با مجوز سازمان سینمایی گفته است: «این فیلم به هیچ عنوان مجوز نمایش حتی مجوز نمایش جشنواره‌ای ندارد.»

او به طور کلی ساخته شدن این فیلم بر اساس پروانه ساخت را نیز زیر سوال برده و گفته است: «این فیلم براساس فیلمنامه ارائه شده به شورای پروانه ساخت، ساخته نشده ودر شورای پروانه نمایش مورخ ۱۳۹۶/۱/۳۰ رد شده است و کارگردان فیلم در جریان دلایل رد فیلم قرار دارد.»

«لِرد» داستان رضا را روایت می‌کند که با دوری جستن از شهر، در مزرعه خود مشغول به کار است. او همراه خانواده اش در دامن طبیعت زندگی آرامی دارد اما اداره مزرعه با مشکلاتی روبرو شده است. رضا می‌خواهد این مشکلات را با دوری از زنجیره روابط فاسد محلی پشت سر بگذارد.

تگ ها

خبر های دیگر

مطالب پیشنهادی