نیکول کیدمن این هفته در تلویزیون ایران !

سینما برتر: این هفته فیلم‌هایی از نیکول کیدمن از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

فیلم های “لانه خرگوش”، “پدینگتون”، “کوهستان سرد”، “زندگی من “، “استرالیا”، “مترجم ” و “تهاجم” آثاری هستند که با بازی نیکول کیدمن ، به ترتیب از شنبه ۶ تا جمعه ۱۲ بهمن ، ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

به گزارش ایرنا، نیکول مری کیدمن بازیگر و تهیه کننده استرالیایی است. وی زمانی که در مدرسه درس می خواند عضو یک گروه تئاتر محلی شد و با تشویق “جین کمپیون” که کارگردانی می کرد برای اولین بار در فیلم سینمایی “درختچۀ کریسمس” (۱۹۸۳) حضوری موفق را تجربه کرد.

وی حرفه بازیگری خود را در سال ۱۹۸۳ در استرالیا و با فیلم “کریسمس بوش” آغاز کرد. پیشرفت او در سال ۱۹۸۹ با بازی در فیلم مهیج سکوت قبرستانی و مینی‌سریال تلویزیونی بانکوک هیلتون آغاز شد.

کیدمن دو بار به‌طور متوالی نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شد، در ابتدا برای بازی کردن در نقش ویرجینیا وولف در فیلم “مولن روژ” در سال ۲۰۰۱ انتخاب شد و سپس برای بازی در نقش یک نویسنده مشهور در فیلم ساعت‌ها که تولید سال ۲۰۰۲ بود منتخب شد.

او با بازی دراین دو فیلم به شدت منتقدین و تماشاگران را شگفت زده کرد و همچنین نامزدی گلدن گلوب هر دو فیلم را دریافت کرد و توانست در سال ۲۰۱۰ به واسطه بازی ماهرانه خود در فیلم “لانه خرگوش” دوباره نامزد اسکاری دیگری شود.

در سال ۲۰۱۵، کیدمن پس از سال ها به صحنۀ تئاتر بازگشت و در وست اِند بریتانیا در نمایش “عکس ۵۱” در نقش دانشمند انگلیسی رُزالیند فرانکلین بازی کرد، این تئاتر به کارگردانی مایکل گرندیج به نقش فرانکلین در کشف ساختار دی ان ای می پرداخت. نمایش نقدهای درخشان و کیدمن چندین جایزۀ بهترین بازیگر زن تئاتر را دریافت کردند.

تگ ها

خبر های دیگر

0 نظرات برای خبر “نیکول کیدمن این هفته در تلویزیون ایران !”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی