کارگردان فیلم جنجالی: ۸سال دولت قبل امکان ساخت فیلمم مهیا نشد

سینما برتر: کارگردان فیلم «دیدن این فیلم جرم است» در برنامه هفت گفت: پدرم درآمد تا این فیلم ساخته شود، از سال ۸۴ در دنبال ساخت بودم!

 

 

 

رضا زهتابچیان در برنامه هفت با اشاره به اینکه در دولت نهم و دهم امکان ساخت فیلم ایجاد نشد و از سال ۸۴ به هر نهادی سر زدم، برای ساخت همراهی و همکاری نکرد، گفت: فیلمنامه کار را سال ۸۵-۸۴ برای هرکه خواندم، تعریف کرد اما به همانها که می‌گفتم می‌خواهم فیلم را بسازم، تعجب می‌کردند! گذشت تا سال ۹۱ که محمدرضا شفاه، یکی از مدیر سازمان اوج، فیلمنامه را دید و گفت می سازیم.

وی با اشاره به گذشت زمان به خاطر فعالیت‌های دیگر، افزود: سال ۹۵ که پیش تولید را آغاز کردیم و از همه جا برای توقف آن تماس گرفتند تا اینکه حوزه هنری به تنهایی پشت فیلم ایستاد و فیلم در سال ۹۷ با تغییراتی در ظاهر فیلمنامه ساخته شد.

کارگردان «دیدن این فیلم جرم است» از «سفارشی بودن» فیلمش نیز به شدت انتقاد کرد و گفت: هر طرف می‌گوید این فیلم به سفارش آن طرف است و طرف دیگر همینطور، در حالی که من فیلم را برای مردم ساختم و آنها نیز پاسخم را دادند و گفتند: ما متحریم که چطور این فیلم را ساختی!

محمدرضا شفاه، تهیه کننده این فیلم نیز در سخنانی، ضمن تایید این اظهارات، از عکس یادگاری گرفتن بسیاری از نهادها و موسسات پس از اکران، انتقاد کرد و گفت: کاش قبل از تولید هم این حمایت ها را شاهد بودیم.

تگ ها

خبر های دیگر

0 نظرات برای خبر “کارگردان فیلم جنجالی: ۸سال دولت قبل امکان ساخت فیلمم مهیا نشد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی