کسی این ۲۳ مرد در سینمای ایران مشهور شدند / آنان جلوی صدام سر خم نکردند + فیلم

سینما برتر: ۲۳ پسر نوجوان ۱۵ الی ۱۸ ساله در سال ۶۱ در جنگ ایران و عراق توسط دولت عراق اسیر می شوند.

 

 

در سال ۶۱ در جنگ بین ایران و عراق پس از اسیر شدن ۲۳ نفر از رزمندگان که همه آنها نوجوان بودند به گوش فرماندهان عراق می رسد و آنها از پایین بودن سن رزمندگان فکر سو استفاده از ۲۳ نوجوان رزمنده که اسیر شدند به ذهنشان می رسد.

دولت عراق از آنها می خواهد تا با مظلوم نمایی و دروغ گویی، دولت ایران را بد جلوه دهند و در رسانه های دنیا علیه ایران جریان سازی کنند.

چندی بعد که این‌ ۲۳ نفر از نقشه سو استفاده دولت عراق با خبر می شوند تصمیم به اعتصاب غذا می گیرند و نمی گذارند دولت عراق با سو استفاده از آنان و وعده های آزادی دروغین از آنها سو استفاده کنند.
دولت عراق خود را به هر دری می زند تا آنها را وادار به دروغگویی علیه ایران‌ کند ، از ملاقات با صدام تا تفریحات مختلف، هیچ چیز نتوانست آنها را با توجه به تحت فشار بودن وادار به انجام خواسته دولت عراق کند.

مدتی پس از اعتصاب غذا به دلیل ورود اسم این ۲۳ نفر در لیست صلیب سرخ جهانی دولت عراق مجبور می شود آنها را به اردوگاهی که باقی اسیر های جنگ در آن به سر می برند اعزام کنند.

درست هشت سال بعد هم این ۲۳ نفر آزاد می شوند و به کشور باز می گردند.

حالا پس از گذشت ۳ دهه از این اتفاقات مهدی جعفری کارگردان و مستند ساز با ساخت فیلم این ۲۳ نفر جزییات اتفاقات آن روزها را به تصویر می کشد.
حالا امشب ۲۳ نفر واقعی آن روز ها برای دیدن فیلمشان به پردیس سینمایی ملت آمدند و در اکران اصحاب رسانه با منتقدان و خبرنگاران این فیلم را دیدند.

تگ ها

خبر های دیگر

0 نظرات برای خبر “کسی این ۲۳ مرد در سینمای ایران مشهور شدند / آنان جلوی صدام سر خم نکردند + فیلم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی