نوید محمدزاده دیگر بازی نمی کند + جزییات

سینما برتر:نوید محمدزاده با بیان اینکه سال آینده فیلمی در جشنواره فجر نخواهد داشت گفت: من بازیگری هستم که دنبال بازیگوشی است و می خواهد چیزهای جدید یاد بگیرد.

آخرین فیلمی که در هشتمین روز جشنواره فیلم فجر در پردیس ملت به نمایش درآمد «سرخپوست» به کارگردانی نیما جاویدی بود که پیش از این فیلم «ملبورن» را کارگردانی کرده است.

این فیلم معمایی در دهه ۴۰ و در یک زندانی که دکور آن کاملاً طراحی شده بود ساخته شده و نوید محمدزاده نقش سرگرد جاهد را به عنوان بازیگر اصلی آن ایفا کرده است.

به گفته کارگردان، داستان این فیلم از چند سال قبل بر اساس یک خبر طراحی شده بود که آن خبر هم به دعوایی میان مدیران یک فرودگاه و یک زندان برای احداث یک مسیر مربوط می شد.

در نشست پرسش و پاسخ این فیلم که شامگاه پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه در پردیس ملت برگزار شد، جمعی از عوامل «سرخپوست» به توضیح درباره فیلم خود پرداخته که فضایی متفاوت با بیشتر فیلمهای سینمایی ایران دارد.‌

جاویدی که تاکید کرد مقطع تاریخی این فیلم را برای نبودن دوربین های مداربسته در زندانها به گذشته برده، گفت: من وقتی «ملبورن» را ساختم، موفقیتهایی به دست آورد گرچه آن را برای فستیوال نساخته بودم. اما این فیلم تفاوتهای زیادی با «ملبورن» دارد و هدفم بیان یک داستان سرراست و بهتر کردن حالا مردم در این روزها بوده است.

بازیگر نقش اصلی فیلم «سرخپوست» نوید محمدزاده است که برای ایفای این نقش ۱۲ کیلو اضافه کرده و کاراکتر خود را بر اساس شناختی که از یک تیمسار قدیمی که در دهه ۴۰ مدیر زندان قصر بوده ساخته است.

او در این نشست درباره تغییر جنس بازی خود در این فیلم نسبت به دیگر کارهایش توضیح داد: حتماً من ِ بازیگر دنبال بازیگوشی هستم و میخواهم چیزهای جدید یاد بگیرم. هر جایی که راه داشته باشد آدم باید یاد بگیرد و این فیلم در مسیر کاری من کمک کننده است، چون سینما است و یک چیز تازه است. من با این فیلم خیلی حالم خوب است و از نیما جاویدی برای اینکه چنین نقشی را به من سپرد ممنونم.

او همچنین در بخشی دیگر گفت، که سال آینده در جشنواره فیلم فجر اثری نخواهد داشت و این فرصتی برای مردم است تا کارهایش را در سینما مرور کنند چون نیاز است یک سال مدتی کمتر دیده شود و براین اساس تصمیم گرفته برای جشنواره فجر سال آینده در فیلمی بازی نکند.

در این نشست، پریناز ایزدیار، آتیلا پسیانی، حبیب رضایی و ستاره پسیانی هم به عنوان دیگر بازیگران فیلم حضور داشتند.‌

خبر های دیگر

0 نظرات برای خبر “نوید محمدزاده دیگر بازی نمی کند + جزییات”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی