مرگ آقای سلبریتی که هیتلر بود + جزییات

سینما برتر:برونو گانتس که در “آسمان برلین / بال‌های اشتیاق” نقش فرشته را بازی کرد و در “خانه‌ای که جک ساخت” تازه‌ترین ساخته لارس فون تریر به عنوان راوی حضور داشت، جمعه غروب بعد از یک بیماری طولانی در زوریخ از دنیا رفت. او ۷۷ ساله بود.

برونو گانتس که در “آسمان برلین / بال‌های اشتیاق” نقش فرشته را بازی کرد و در “خانه‌ای که جک ساخت” تازه‌ترین ساخته لارس فون تریر به عنوان راوی حضور داشت، جمعه غروب بعد از یک بیماری طولانی در زوریخ از دنیا رفت. او ۷۷ ساله بود.
گانتس که یکی از تحسین‌شده‌ترین بازیگر تئاتر و سینما در اروپا بود، بیش از همه با بازی در نقش اصلی فیلم سال ۲۰۰۴ “سقوط” ساخته اولیور هیرشبیگل شناخته می‌شود که درباره آخرین روزهای زندگی آدولف هیتلر در یک پناهگاه زیرزمینی در برلین است.

گانتس متولد ۱۹۴۱ در زیباخ در سوئیس بود. دوران کاری او در دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ با همکاری با فیلمسازان شاخص آلمان مانند ورنر هرتسوگ، فولکر شلوندورف و ویم وندرس اوج گرفت و او در فیلم‌هایی چون “دوست آمریکایی”، “نوسفراتوی خون‌آشام”، “آسمان برلین / بال‌های اشتیاق” و دنباله آن “چنان دور، چنین نزدیک!” نقش‌آفرینی کرد.

کمدی ایتالیایی “نان و گل‌های لاله” ساخته سیلویو سولدینی، “ابدیت و یک روز” و “غبار زمان” هر دو به کارگردانی تئو آنجلوپولوس، “جوانی بدون جوانی” فرانسیس فورد کوپولا، درام تروریستی “عقده بادر ماینهوف” ساخته اولی ادل و “کتابخوان” استفن دالدری از دیگر فیلم‌های اوست. گانتس در سال ۲۰۱۰ جایزه یک عمر دستاورد جوایز آکادمی فیلم اروپا را دریافت کرد که از آن به عنوان معادل اروپایی جوایز اسکار یاد می‌شود. آکادمی فیلم اروپا آن سال درباره او گفت: گانتس چهره خود را به تعدادی از فراموش‌نشدنی‌ترین لحظه‌های سینما داده است. گانتس مدتی نیز رئیس آکادمی فیلم آلمان بود.

خبر های دیگر

0 نظرات برای خبر “مرگ آقای سلبریتی که هیتلر بود + جزییات”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی