رکورد تاریخی زنان در جوایز گرمی ۲۰۱۹ + جزییات

سینما برتر: بیش از ۳۵ درصد جوایز گرمی ۲۰۱۹ به هنرمندان زن رسید تا نسل جدید موزیسین‌های زن بتوانند یک رکورد به‌یادماندنی در تاریخ جوایز گرمی به نام خود ثبت کنند.

 

پس از گرمی ۲۰۱۸ که فقط ۱۷ جایزه از ۸۶ جایزه به زنان رسید، در گرمی ۲۰۱۹ تعداد جوایز اهدا شده به موزیسین‌های زن به ۳۱ جایزه افزایش پیدا کرد تا زنان در شصت‌ویکمین مراسم گرمی یک رکورد تاریخی از خود به جای بگذارند.

سال گذشته نیل پورتنو، رئیس آکادمی گرمی در صحبت‌هایی جنجالی اعلام کرد که زنان باید خودشان را تقویت کنند تا جوایز بیشتری ببرند؛ صحبت‌هایی که به مذاق خیلی‌ها خوش نیامد و برخی از موزیسین‌های زن و مرد به آن واکنش نشان دادند، اما شاید این صحبت‌ها تلنگر خوبی شد تا زنان بتوانند در کسب جوایز گرمی ۲۰۱۹ رشد ۸۲ درصدی نسبت به سال گذشته داشته باشند.

به نقل از هالیوود ریپورتر، در مراسم گرمی ۲۰۱۹ وقتی دوا لیپا برای دریافت گرمی بهترین هنرمند جدید سال روی سن آمد، در صحبت‌هایی کنایه‌آمیز گفت:”من فکر می‌کنم ما امسال حسابی خودمان را بالا کشیدیم”. این اظهارنظر کوتاه پاسخ قاطعی به صحبت‌های سال گذشته رئیس آکادمی گرمی بود.

کیسی ماسگریوز، خواننده سبک کانتری که با کسب چهار جایزه موفق‌ترین هنرمند جوایز گرمی ۲۰۱۹ بود نیز در پشت صحنه به خبرنگاران گفت: از بابت اینکه امسال هنرمندان زن بیشتری موفق به کسب جایزه گرمی شده‌اند خوشحال هستم.

همچنین اچ.ای.آر (گابریلا گابی ویلسون) خواننده ۲۱ ساله آمریکایی که جوایز بهترین آلبوم و بهترین اجرای آر.اند.بی را از مراسم گرمی کسب کرد درباره رکوردشکنی زنان در گرمی گفت: این قدرتمندانه است. قبل از کسب جایزه‌ام بیشتر بابت این خوشحالم که زنان زیادی نامزد شده‌اند. زنان برای قدرتمندتر شدن نیاز به حمایت خودشان دارند و من عاشق این رفاقت‌ها هستم.

برندی کارلایل که جوایز بهترین اجرا و بهترین آهنگ موسیقی ریشه آمریکایی را گرفت نیز شب گرمی ۲۰۱۹ را برای زنان یک شب استثنائی و بسیار بزرگ قلمداد کرد.

در مراسم گرمی ۲۰۱۹، علاوه‌بر جوایزی که کیسی ماسگریوز، اچ.ای.آر، برندی کارلایل و دوا لیپا کسب کردند، لیدی گاگا با همراهی بردلی کوپر سه جایزه بهترین اجرای تک نفره پاپ، بهترین اجرای دو نفره پاپ و بهترین موسیقی رسانه‌های تصویری را کسب کرد، جایزه بهترین آلبوم پاپ به آریانا گرانده رسید، کاردی بی با آلبوم “تعرض به حریم شخصی” تبدیل به اولین زنی شد که به گرمی بهترین آلبوم رپ می‌رسد، بیانسه به همراه همسرش جی‌زی جایزه بهترین آلبوم معاصر شهری را برنده شد و سنت وینسنت نیز در بخش بهترین تک آهنگ راک توانست رقبای مرد خود را ناکام بگذارد و به جایزه گرمی دست پیدا کند.

مراسم گرمی ۲۰۱۹ روز دوشنبه ۱۱ فوریه در سالن استیپلز سنتر شهر لس‌آنجلس برگزار شد. این مراسم همچون سال‌های گذشته به صورت زنده از شبکه سی‌بی‌اس پخش شد و طبق اعلام آکادمی گرمی، ۱۷٫۹۵ میلیون نفر به تماشای آن نشستند. تعداد بیننده‌های گرمی ۲۰۱۹ نسبت به سال گذشته حدود دو میلیون نفر کاهش پیدا کرد.

تگ ها

خبر های دیگر

0 نظرات برای خبر “رکورد تاریخی زنان در جوایز گرمی ۲۰۱۹ + جزییات”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی