اختلاف بین پلیس راهور تهران با شهرداری! / تهرانی ها تاوان می دهند! + جزییات

سینما برتر: پلیس راهور تهران با شهرداری به اختلافات شدیدی برخورده است و این شکاف برای عاملان نظم که خود بی نظم شده اند شکل خوبی ندارد.

البته کارشناسان امور شهری می گویند هروقت بین پلیس راهور تهران و شهرداری گلایه ای به وجود می آید شک نکنید که مسائل مالی در میان است.

مرتبطاخبار

باید دید ریشه مالی این شکاف چیست؟ و مردم چرا باید از اختلاف دو ارگان شهری متضرر شوند و تاوان این اختلافات را به دوش بکشند.

در حالی‌که پلیس راهور تهران بزرگ، وجود اختلال در برخی از چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در سطح شهر را پذیرفته که به‌صورت ناگهانی عدد شمارشگر آن «صفر» و منجر به جریمه شدن رانندگان می‌شود، شهرداری تهران مدعی شده به‌هیچ عنوان چنین مسئله‌ای صحت ندارد!به گزارش رکنا، رانندگان می‌گویند برخی چراغ‌های راهنمایی در تهران دچار اختلال هستند آنها بر این باورند که چراغ‌های راهنمایی از ۱۵ ثانیه بهسرعت به صفر تبدیل می‌شود! و فرصت تعییر یه جابه جایی مسیر را از آنها می‌گیرند.
در حالی‌که پلیس راهور تهران بزرگ، وجود اختلال در برخی از چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در سطح شهر را پذیرفته که به‌صورت ناگهانی عدد شمارشگر آن «صفر» و منجر به جریمه شدن رانندگان می‌شود، شهرداری تهران مدعی شده به‌هیچ عنوان چنین مسئله‌ای صحت ندارد!
نوشین سرور؛ مدیر مرکز کنترل نظارت و کنترل ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به این سؤال گفت: چراغ راهنمایی رانندگی یک پیام رمز در تقاطع است؛ رنگ زرد به معنای این است که سرعت خودت را کاهش بده و آماده توقف باش؛ در چراغ زرد حق عبور دارید به شرط آنکه مراقب باشید وقتی به تقاطع وارد می‌شوید تا قبل از چراغ قرمز خودتان و سبز جهت مخالف از تقاطع خارج شده باشید.
وی ادامه داد: در آیین نامه راهنمایی رانندگی آمده است راننده باید در عبور از یک تقاطع به سه چیز توجه کند، اول علائم حق تقدم عبور در تقاطع‌هایی که چراغ راهنمایی ندارند، دوم چراغ راهنمایی و سوم فرمان پلیس که بر هر دو آنها ارجح است.
مدیر مرکز کنترل نظارت و کنترل ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: در تمامی چراغ‌های راهنمایی هوشمند، زمان زرد ٣ ثانیه است و ١ تا ٢ ثانیه برای تخلیه سطح تقاطع برای تمام بازوها قرمز لحاظ می‌شود و هم‌اکنون تابلوی شمارنده معکوس در صورت کاهش زمان سبز بر روی ٣ ثانیه تنظیم شده است.

وی ادامه داد: پس رانندگانی که در تقاطع هوشمند جریمه می‌شوند با دیدن چراغ زرد سرعت خود را کم نکرده‌اند (٣ثانیه) و هنگامی که وارد تقاطع شده‌اند این سه ثانیه گذشته، چراغ قرمز شده و ٣ ثانیه دیگر هم بعد از زمان قرمز که سیستم ثبت تخلف عکس او را انداخته هنوز در تقاطع بوده است بنابراین با احتساب ٢ ثانیه تمام قرمز و ٣ ثانیه‌ای که در زمان سبز به او نشان داده شده است ما به هر راننده از ١ تا ١١ ثانیه قبل هشدار داده بودیم و او توجه نکرده و به عنوان متخلف ثبت شده است!
سرور خاطرنشان کرد: بنابراین کسانی که جریمه می‌شوند از دو حالت خارج نیست؛ اول آنکه در زمان زرد بودن چراغ وارد تقاطعی شده‌اند که به‌دلیل ترافیک قادر به عبور و خارج شدن از آن نبوده‌اند که این مصداق عدم توجه به آیین‌نامه و حقوق دیگر شهروندان است که می‌خواهند از طرف دیگر تقاطع در زمان سبز خودشان رد شوند و این خودرو متخلف جلوی حرکت آنها را گرفته است و حالت دوم آنکه خودروی متخلف با سرعت زیاد از تقاطع عبور کرده است.
مدیر مرکز کنترل نظارت و کنترل ترافیک شهرداری تهران گفت: تمامی تجهیزات هوشمند ترافیکی که تخلف ثبت می‌کنند ابتدا توسط کارشناسان پلیس بررسی شده، تمام نکات آیین‌نامه و صحت داده‌ای آن تطبیق داده شده، سپس عملیاتی شده و جریمه صادر می‌کنند؛ اصطلاحاً داخلی پلیس و شهرداری «کد پلیس» گرفته است بنابراین مغایرتی با قوانین راهنمایی رانندگی ندارد.
وی تأکید کرد: با نصب سیستم ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز در تقاطع‌ها، ٩ درصد از تخلفات رانندگان کاهش پیدا کرده است که این موفقیت بی‌نظیر رانندگان تهرانی و پذیرفتن و رعایت آنهاست که به تقاطع‌های بدون سیستم هوشمند هم تسری پیدا کرده و کاملا رفتار مناسب رانندگان مشهود است.
سرور گفت: از رانندگان شهر تهران تقاضا داریم رفتار ترافیکی خود را بر اساس آیین‌نامه مورد بررسی و اصلاح قرار دهند و آرامش را هنگام رانندگی به خود و دیگران بازگردانند.
وی در ادامه ضمن رد کردن وجود اختلال در سیستم چراغ‌های راهنمایی تهران گفت: به هیچ عنوان چراغ‌های راهنمایی از ۱۵ ثانیه به صفر تبدیل نمی‌شود! با توجه به کاهش ۹۰ درصدی تخلفات عبور از چراغ قرمز، افرادی که این موضوع را اعلام می‌کنند یا متخلف هستند یا به تازگی رانندگی را شروع کرده‌اند و با این روند آشنا نیستند.

اخبار مرتبط

پست‌ بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین اخبار